Kehanet Sanatı ve Astroloji

Günümüzde astrologlar ya da medyum denilen doğaüstü varlıklarla konuşabilen insanlar, bir kişinin geleceğini Güneş’in, Ay ‘ın ve gezegenlerin insanın yaşamı üzerinde tesiri olduğunu düşünmektedir. Hatta buna örnek olarak gazetelerde veya dergilerde aynı günde doğan veya burçta olan herkesin gelecek bilgisi ortak yayımlanmaktadır. Hz. İsa’nın doğumundan önce 6. yüzyılda gökyüzündeki gezegenlerin hareketini içeren haritalar yaptılar. Bu haritalar sayesinde Güneş ve Ay tutulmasının ne zaman olacağını önceden kestirerek halklarına bilgi veriyorlardı.

Astroloji Babil’den Eski Yunan’a, oradan da Mısır’a ve Hindistan’a uzanan uzun bir geçmişi bulunmaktadır. Bu geçmiş geleceğe taşınarak günümüze bütün Asya ve Avrupa kıtalarına yayıldı.1066 yılında gökyüzünde parlak bir kuyruklu yıldız geçmiştir ve daha önce karşılaşılmamış bu durum insanları çok korkutmuştur. Bunu yorumlayan medyum veya astrologlar yakın zamanda bir kralın öleceğini bildirmiştir. Söylenilen bu gelecek bilgisinin gerçek olmuştur ve Hastings Muharebe ‘sinde İngiltere’nin Kralı olan Harold ölmüştür. Yaşanan bu üzücü olay sonrası gelecek bilgisi veren kahinlere inanılmaya başlanmıştır. O kuyruklu yıldız bugünkü bilinen Halley kuyrukluyıldızın her 76 yılda bir Dünya çevresindeki yörüngesinden geçtiğini biliyoruz. Bu olay istisna olup birçok doğa olayından güç olarak büyü yaptığını söyleyen medyumlar vardır. Özellikle papaz büyüsü yaparken destek aldıklarını itiraf etmişlerdir. Papaz büyüsünün yanı sıra yapılan sabun, kaşık, sakız, tahta kaşık, bağlama büyüleri gibi birçok büyüde doğa olaylarından ve doğaüstü varlıklardan yardım almaktadırlar.

Astroloji Kehanet Zarları

Burçlar kuşağında bilinen on gezegen, ay düğümleri yani ayın dünya yörüngesindeki düzlem yoluna girdiği nokta, on iki burç, insanın doğum haritasında on iki ev ve kehanetin kuvvetini kullanarak kişinin şu anda içinde bulunulan durumuyla alakalı ya da gelecek zaman hakkında bilgiler sunarak sorularınıza yanıtlar vermektedir. Astroloji zarlarını kişi içinde bulunduğu an ile ilgili bir karar vermek için kullanabilmektedir. Zar atıldıktan sonra, gezegen ve gezegenin bulunduğu burç ve bulunduğu ev ile sorunuza bilgilendirici bir yanıt vermektedir. Birinci zar soruyla alakalı kişinin yaşamış olduğu veya yaşayacak olduğu olayı, ikinci zar bu yaşayacağı olayın özelliklerini, üçüncü zar ise ilk iki zarın içerisinde yaşadığı olayın belirli çerçevesini gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Nasıl hazırlanır | Sosyal Medya Yönetimi | GanoBet | Bahis siteleri