İngilizce Türkçe Tercüme

İngilizce Türkçe Tercüme

 Günümüzde başlıca ihtiyaçlardan olan çeviri hizmeti, çeşitli diller üzerine yapılabilmektedir. Bu çalışmamızın konusu ise dünyada birçok insan tarafından konuşulmakta olan İngilizce ve anadilimiz Türkçe arasında yapılan çevirilerin fiyatlarıdır.

 İngilizce Türkçe tercüme yapabilmek için belli bir seviyede İngilizce bilen Türk çevirmen veya belli bir seviyede Türkçe bilen İngiliz çevirmene ihtiyaç duyulmaktadır. Genellikle bu alanda eğitim almış insanlar çeviri imkanı bulabiliyorken çok nadir bir şekilde eğitim almayan ancak bu konuda ilerlemiş kişilerinde çeviri imkanı bulabildiği görülüyor. Tercümanlık, Dil Edebiyat veya Öğretmenlik mezunları herhangi bir tercüme bürosunda ya da dijital ortamda uygulamalar aracılığıyla çeviri faaliyetlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bu faaliyetlerinden kazanç elde etmek için belli kurallara göre fiyat aralığı belirlemeleri gerekmektedir. Fiyatlar sayfa sayısına, kelime sayısına ve boşluksuz karakter sayısına göre belirlenmektedir. İngilizce tercüme için genellikle kelime sayısı baz alınarak fiyatlandırma yapılır.

 1 A4 boyutundaki çeviri için: 18-25 TL

 Boşluksuz 1000 karakter için: 18-25 TL

 150-180 Kelime için: 18-25 TL

 Şeklinde bir fiyatlandırma yapmak mümkündür.

 İngilizce Tercüme için ise kelime adedine ortalama $0,10 ücret alınmaktadır. Bu fiyat çevirinin türüne ve firmasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

 Örneğin, yukarıda verilen fiyatlandırmaların dışında kalan ve belli bir fiyatın altına düşmeyen çeviriler mevcuttur. Bu çeviriler genellikle standart belgeler üzerine yapılır. Ayrıca çeviri fiyatları üzerinde etkili bir başka etken, çevirinin yapılacağı dilin kullanıldığı ülkenin para birimidir. Zaman içinde iki farklı para biriminin birbirine karşı değerlerinde azalmalar veya yükselmeler meydana geldiği görülebilmektedir. Bu sebeple çeviri yapmadan veya yaptırmadan önce bu konu hakkında ve firma/kişi hakkında bilgi toplayarak hareket edilmesi fiyat belirlemedeki haksızlıkların önüne geçecektir. İngilizce tercümenin her ortamda aynı olmadığı belirtilmeli ve buna göre karar alınması sağlanmalıdır.

Çeviri talepleriniz ve detaylı bilgi için bizlere info@okeanostercume.com.tr mail adresimizden veya 05539103132 numaralı GSM & WHATSAPP & TELEGRAM hattımızdan ulaşabilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir