Erkeklerde cinsel doyumsuzluk satiriassis hastalığı seks odaklı bir ilişki istiyorsa…

Erkeklerde satiriasis olarak adlandırılan cinsel ilişki doyumsuzluğu hastalığı hakkında merak edilenleri sıraladık! Erkek arkadaşınızın seks bağımlısı olup olmadığını anlamak için sizinle kurduğu iletişimde seks odakli bir ilişki mi yoksa normal bir ilişki istediğini anlamak için elmaelma.com olarak bir araya getirdiğimiz maddelere göz atabilirsiniz. Eğer ki erkek arkadaşınızın tam anlamıyla bir seks bağımlısı olduğunu düşünüyorsanız tedavi yöntemleri hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilirisiniz.

Satiriassis erkeklerde genellikle en büyük sebeplerinden biri de psikolojinin tamamen bozulmasıyla alakalıdır. Seks bağımlısı kişiler genellikle partneriyle cinsel ilişki isteği olmasa bile cinsel ilişkiye girmek dışında başka bir şeye odaklanmaları mümkün değildir. 

Erkeklerde Seks Bağımlılığı Nedenleri?

-Sürekli ilişki bitirip yeni bir ilişkiye başlayan erkeklerin çocukluğuna kadar inen sorunlar olduğuna inanılmaktadır. 

-Genellikle çok sayıda kadınla iletişime geçerek cinsel güçlerini kanıtlamaya çalışırlar.

-Kişinin kendi benliği ile olan nefret ve öfke sorunlarıyla yüzleşmek yerine tüm bu sorunlardan kaçarak seks ve aşkı bir arada bulmaya çalışırlar. Ancak bu ilişkiler elbette seks odaklıdır.

Seks Bağımlılığı (Satiriassis) Tedavisi Var Mı? Nasıl Olur?

-Seks bağımlılığısı olan biri ilk adımda kenisinin bir bağımlı olduğuna inanması gerekmektedir. Bu tedavinin sonuç vermesi oldukça uzun ve biraz meşakkatlidir.

Tedavinin sonuç verebilmesi için yataklı servis bölümde yatmak gerekebilir. Ancak ülkemizde bu hastalığın tedavisi için henüz bir yataklı servis bulunmuyor. 

-Tedavinin devamında antidepresif ve anksiyolitik ileç tedavileri ile desteklenmektedir. 

Kaynak: buhaberi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Nasıl hazırlanır | Sosyal Medya Yönetimi | GanoBet | Bahis siteleri