Çocuk Tenis Raket Seçimi

Çocuklarımızı,her daim en iyi şekilde eğitmek, hayata hazırlamak için aileler büyük özverilerde bulunurlar.

Sağlıklı bireylerin yetişmesi için en önemli unsurlardan biride spordur. Çocuklarımızı spor aktiviteleri ile tanıştırırken en ince ayrıntıları dahi atlamayız.

Tenis, günümüzdeki en popüler sporlar arasındadır. Çocuk yaşta iken spor dallarında yetişen çocukların hem sosyal hayatları hem sağlıkları diğer insanlara göre daha iyi durumda olduğu şüphesiz uzmanlar tarafından onaylanmıştır.

Sizde çocuğunuzun tenis ile ilgilenmesini istiyorsanız ilk dikkat edeceğiniz şeylerden biride raket seçimi olacaktır. Tenis raketlerini seçerken dikkat edilmesi gereken bir sürü unsur vardır. Fakat söz konusu çocuklar olduğunda raket seçimi daha titizlik ile yapılmalıdır.

Antrenmanların sonunda bilek, kol ağrısı, acı gibi şikayetler bazı çocuklarda spordan soğumalarına sebep olabilir. Bu yüzden ailelerin dikkat etmesi gereken raket seçiminde püf noktaları anlatmaya başlayalım.

Öncelikle birçok firma standart çocuk wilson tenis raketleri üretmektedir.

Bu markalardan bazılarını şimdi sizlerle paylaşacağız.

Standart Çocuk Tenis Raketleri ve Ölçüleri

Wilson blade-Wİlson Burn

Head Graphene-Head Maria-Head Novak -Head Speed vs…

Şimdi size standart çocuk raketlerinin yaşlara göre ölçülerini paylaşacağız.

3 yaşa kadar 17 inç uzunluktaki raketler tasarlanmıştır.

3-4 yaş aralığındaki çocuklar 19 inç e kadar kullanabilir.

4-5 yaş aralığındaki çocuklar 21 inç uzunluktaki raketleri tercih edebilirler.

6-8 yaş aralığındaki çocuklar ise 23 inç uzunluğundaki raketleri kullanabilirler.

9-10 yaş aralığındaki çocuklar 25 inç uzunluğundaki raketleri

12 yaşa kadar olan cocuklar 26 inç uzunluğundaki raketleri kullanabilirler.

Yukarıdaki verdiğimiz tablo genel bir tablodur. Kimi çocuklar yaşıtlarına göre daha uzun veya daha kısa olabiliyorlar. Bu durumda ebeveynler çocuklarına uygun tenis raketi seçimini şu şekilde de yapabilirler.

Çocukların Tenis Raketi Seçmesi İçin İpuçları

Çocuğunuzun dik durmasını sağlayın. Bacağının yanına raketin kafası aşağıya gelicek şekilde zeminle birleştirin. Çocuğunuzun kolu raketin sap (grıp) kısmını rahatlıkla kavrıyorsa kolunda dirsekten herhangi bir bükülme yaşanmıyorsa ideal raketi bulduğunuz anlamına gelir.

Çocuklarda, tenis raketlerinin sap kalınlığı (grip ölçüsü) standarttır. Bu yüzden yetişkinlerden ziyade çok kolay seçim yapabilirsiniz.

Çocuk tenis raketlerinde de yetişkinler gibi başlangıç, orta seviye ve performans raketleri bulunur.

Yapacağınız doğru raket seçimi sayesinde çocuğunuzun bu spordan zevk almasını kendi başarısını görmesini sağlayabilirsiniz. Zamanla gelişmiş üretim teknolojisine sahip profesyonel raketlere geçiş yapmanız kolaylaşacaktır.

Özelliklerinin yanı sıra özel tasarımları sayesinde çocuklarınızın beğenisi kazanacak tenis raketlerini Tenis Market internet adresinden seçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir