2000 Yapımına Ait Olan Gladyatör Filmi

2000 Yapımına Ait Olan Gladyatör Filmi

2000 yılından bir yapıma ait olan Gladyatör filmi, Netflix platformunda aktif olarak yer alan bir filmdir. Aksiyon ve macera türleri arasında yer alan Gladyatör, 2 saat 35 dakika sürmektedir. Filmin yapımında ağır masrafları çıkan bir filmdir. Film yapımı aşamasında 460,5 milyon dolar harcama yapılmıştır. İngiliz ve Amerikan yapımı otak olan Gladyatör, epik ve tarihsel drama temalı bir film olarak sunulmuştur. 19 Mayıs 2000 tarihinde ilk kez Türkiye’de vizyona girmiştir. Dizi çıktığı tarihten itibaren toplamda 29 adet ödüle sahip olmuştur. Gladyatör topladığı ödüller ile Oscar zaferine sahip olmuştur. Beyazperde ’de ise 5 puan üzerinden 4,7 puana sahip olmuştur. Ridley Scott tarafından yönetimi yapılmış olan bir filmdir.

Gladyatör Filminin Konusu Nedir

Gladyatör filminin konusu epik ve tarihi bir drama olmasından dolayı da biraz farklı ve ilgi çekici bir konuya sahiptir. General Maximus karaketeri imparatorluğun içerisinde yükselmeye başlaması karşılığında kıskançlık duygusuna kapılmış olan ve tahtın varisi karakterinde olan Commodus, general ile beraber ailesinin derhâl öldürülmesinin emrini ortaya çıkarmıştır. Ölümüm ucundan zor kurtulmuş olan Maximus karakterini artık bir kölelik yaşamı bekliyor. Arenaya gönderilme vasıtası ile orada bir gladyatör olarak eğitilmeye başlanır. Aradan yıllar sonra Roma’ya geri döndüğü zaman ise tek bir amacı olacaktır. Yeni İmparator olan Commodus karakterini öldürmesi ile karısı ve oğlunun katledildiğinin intikamını almak olacaktır. Konusu bu şekilde işleyen Gladyatör filmi çıktığı tarihten sonra hala da izlenilmeye devam edilmiştir.

Gladyatör Filmi Netflix Platformunda yer Alıyor Mu

Gladyatör filmi, Netflix platformu içerisinde varlığını sürdüren bir filmdir. Netflix üzerinden filmi izlemek için platforma dahil bir üyelik ya da aboneliğin bulundurulması gerekiyor. Bu işlem için ise basit birkaç adımın tamamlanmış durumda olması şart olacaktır. Üyelik ya da abonelik işlemlerinin tamamlanmış olması üzerine Gladyatör platform üzerinden izlenebilir. Platformun alternatifi olarak ise internet üzerinde bulunan sayfalar vardır. Bu sayfalara ulaşmak için ise netflix izle ya da netflix film izle gibi arama etiketleri kullanılmalıdır. Erişilen sayfalar sonucunda oldukça kolay bir şekilde film izlenebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir